Lidia Buble, urmărită de trei persoane prin București. Cum a reacționat artista

Lidia Buble a tras un semnal serios de alarmă după ce a trecut printr-o experiență terifiantă și a fost din nou urmărită. Artista le cere persoanelor care o observă în diferite locuri să nu mai procedeze așa, pentru că este un comportament greșit și îi generează stări de neliniște, frică, nervi și anxietate. 

„Prietenii mei frumoși de aici, de pe Instagram și pe unde vă mai aflați, vreau să las acest mesaj aici pentru că este nu știu câta oară când mi se întâmplă ce urmează să zic acum și nu suport, deci îmi dă o stare de nervi și de anxietate ceva la cote maxime. Dacă vi se întâmplă să mă mai vedeți prin mall sau prin oraș, nu mă mai urmăriți, vă implor, pentru că nu suport să simt că sunt urmărită, să văd că sunt urmărită. Eu sunt genul de artist pe care dacă îl abordez și toți cei care m-au întâlnit prin anumite locuri, știu că dacă mă abordez și îmi cere poze, fac poze. Dacă vreți să vorbesc cu tine, vorbesc cu tine. Dar nu mă urmăriți.”

Lidia Buble a vorbit despre acest lucru în contextul în care, recent, trei persoane au urmărit-o, iar experiența asta a făcut-o să se simtă extrem de inconfortabil. 

„Astăzi trei persoane au făcut lucrurile astea și efectiv mi s-a stricat toată ziua. Nu știu, îmi dă o chestie așa de… În primul rând că nu știu cu ce gânduri sunt urmărită, adică nu știu dacă mă urmăriți doar pentru că sunteți happy că mă vedeți sau se întâmplă să fie și oameni care nu mă plac și au de gând să facă ceva. Dar este un sentiment pe care îl urăsc din suflet să știu că sunt urmărită.”

Nu este pentru prima dată când Lidia Buble împărtășește din experiențele mai puțin plăcute din viața ei de artistă. Artista a povestit că a fost urmărită o perioadă de doi admiratori care știau în permanență unde se află. Totul a început cu apariția repetată a unor buchete de lalele lăsate pe mașina sa. Indiferent dacă pleca de la sală, de la un salon sau de la alte întâlniri, Lidia Buble descoperea de fiecare dată flori pe parbriz. Faptul că gesturile se repetau constant și în locuri diferite a făcut-o să se întrebe cum reușea persoana respectivă să îi urmărească programul atât de exact.

La început, artista nu a știut cine se afla în spatele surprizelor, iar situația a început să îi provoace neliniște. În cele din urmă, a ajuns să îl cunoască pe unul dintre admiratorii care îi trimitea lalele. Întâlnirea a decurs fără probleme, iar impresia pe care i-a lăsat-o a fost una bună, însă între cei doi nu s-a legat o relație.

Sursa: Tabu.RO

ARTICOLE RECOMANDATE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

ULTIMELE ȘTIRI